• Teaser
 • Teaser
 • Teaser
 • EccoWood

  przyjazna firma
 • EccoWood

  nowoczesny design
 • EccoWood

  wysoka jakość i najnowsza technologia

„Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, lecz wypożyczyliśmy ją od przyszłych pokoleń”

Hasło to stało się inspiracją dla naszej firmy. W wyniku wieloletnich badań prób i testów pragniemy przedstawić Państwu innowacyjny produkt, który zmieni dotychczasowe pojęcie drewna w budownictwie i architekturze. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i zapotrzebowaniu rynku powstała technologia, która pozwoliła nam połączyć dwa tak odległe od siebie światy, jakimi są Natura i przemysł. Produkty naszej firmy łączą w sobie ciepło i piękno Natury z funkcjonalnością i estetyką polimerów HDPE. Jeśli jesteś Osobą, dla której ochrona środowiska ma znaczenie wybierzesz właśnie naszą firmę. Wyobraźcie sobie Państwo taras idealny, piękny oraz funkcjonalny bez żadnych jego minusów. Teraz jest to możliwe dzięki połączeniu naturalnych włókien bambusowych i polimerów.

Deska kompozytowa tarasowa - EccoWood

Taras to miejsce, które odgrywa coraz większą rolę w życiu rodzinnym i staje się nieodzownym elementem przy projektowaniu każdego domu.

Pierwszym etapem planowania tarasu jest jego lokalizacja. W przypadku tarasu bez zadaszenia, umiejscowienie tarasu od wschodu zapewni nam słońce do południa i przyjemny cień w upalne popołudnia. Wybór strony północnej pozwoli na schronienie się przed upałem, z kolei postawienie na stronę południową i zachodnią to słońce na tarasie przez cały dzień.
Po wyborze konkretnej strony przychodzi czas na decyzję, jakich materiałów użyjemy do budowy naszego tarasu. Zwykle właściciel przyszłego tarasu ma wybór między różnego rodzaju drewnem. Masowo stosowane kiedyś deski z drewna sosnowego szybko okazywały się najmniej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, wgniecenia i wpływ czynników atmosferycznych.
Droższe materiały z drewna dębowego, choć twardsze, także wymagają częstej impregnacji. Dobrym rozwiązaniem wydawało się drewno egzotyczne, które jest najodporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, jednak i ono bez dwukrotnego olejowania w ciągu roku z czasem ulegnie zniszczeniu.
Obecnie, w dobie dbałości o trwałość materiałów i troski o ekologię, optymalnym rozwiązaniem w produkcji desek tarasowych wydaje się innowacyjny materiał zastosowany w systemie tarasowym Ecco-Wood, w którym wykorzystane zostały włókna bambusowe, stanowiące dobrą alternatywę dla produktów drewnianych.
- Kompozyt naturalnego drewna bambusowego i polimerów HDPE sprawia, że taras wykonany w tej technologii posiada zalety naturalnego drewna i dużą wytrzymałość - mówi Eugeniusz Kandulski, wykonawca specjalizujący się w budowie tarasów.
Taras wykonany z włókien bambusowych i polimerów jest całkowicie odporny na działanie warunków atmosferycznych. Nie wymaga impregnacji oraz czasochłonnej konserwacji, ponieważ do czyszczenia nie potrzebujemy specjalnych środków. Do usunięcia plam wystarczy woda pod odpowiednim ciśnieniem. Jest także odporny na działanie szkodników i posiada antypoślizgową nawierzchnię.
Dodatkowo produkty powstałe dzięki tej technologii znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych tarasach ogrodowych, jak i w dużych systemach w hotelach, ośrodkach wczasowych, apartamentach i osiedlach.

Artykuł opublikowany na portalu Gratka.pl pod linkiem: Deska kompozytowa czyli taras z bambusowych włókien

 

 

 

Certyfiakty jakie posiadają nasze produkty: